Kıbrıs Köyü Kanyonu

Kıbrıs köyü kanyonu Ankara’nın Mamak ilçesinde yer alan bir kanyondur. Ankara’ya 23 km’dir. Doğal güzellikleri ile ailelerin güzel vakit geçirmesini sağlayanken, hafta sonlarında dinlenme için çok güzel bir adres olacaktır.

Ankara’da yaşayan birçok insan bu kanyondan habersiz, peki bu kanyonda neler var:

Kanyon doğal güzellikleri ve tarihi güzellikleri ile bu güne kadar korunmuş bir cennet. Bu kanyonda Romalılardan kalan su arkları bulunmaktadır. Kanyonun için de fındık ağaçları bulunmaktadır. Kıbrıs köyü Şelalesi ve Kıbrıs KÖöyü piknik alanı bulunmaktadır. Kamp yapmaya uygun bir yerdir.

Kıbrıs köyü kanyonunda neler yapabiliriz?

-Doğa sporları
-Trekkingin
-kamp
-Piknik yapabilirsiniz
Kanyonda kamp yada piknik yapacaksanız çöplerinizi mutlaka alandan ayrılırken götürmenizi öneririm. Bu güzel temiz alanı kirletmemeliyiz, bizden sonra gelen misafirlerinde o güzellikleri görmesi için özen göstermeliyiz.

Kanyona Nasıl Ulaşabiliriz?

Kanyonun tamamı yaklaşık olarak 8 km’dir. Kanyona ulaşmak için ilk önce köyün içinden geçmeniz gerekecek ardından bir kapıyla karşılaşacaksınız. Bu kapıdan kanyon yaklaşık 2 km’dir.
Kanyonun çevresini gezerken belirli yerlerde yürümekte zorlana bilirsiniz çünkü: sık bitki örtüsü ve kayalıklar yürüyüşünüzü zorlaştıra bilir.
kanyonun için de yetişen fındık ağaçları herkesi şaşırtıyor.

Kanyona Giriş Ücretli Mi?

Kanyona giriş ücretsiz. Hatta aracınızla geldiyseniz otopark ve kamp yapmakta ücretsiz.     Ankara’da gizli kalmış bu güzel kanyona bir hafta sonu ailenizle güzel vakit geçirmek için gelmenizi öneririm. Şimdiden iyi eğlenceler diliyorum.

NOT: Tuvalet ve çöp kutusu bulunmamaktadır. Lütfen çöplerinizi etrafa atmayınız yanınızda çöp poşeti götürünüz.

Etiketler