Altınköy Açık Hava Müzesi Nerede (Giriş Ücreti, Ayrıntılar..)

Altınköy Açık Hava Müzesi Hakkında

 »  Buradaki evler ve özenle restore edilip Belediye tarafından korunmaktadır.

 »  Bu köyde koyunlar, kuzular, inekler, öküzler, atlar, eşekler, köpekler, kediler, kuşlar, geyikler, ceylanlar, arılar, horozlar, tavuklar da var. Bu köyde buğday tarlası, sebze, meyve tarlaları, meyve ağaçları, ahırlar, kümesler, at ve öküz arabası da var.

 »  Bu köyde süt, yoğurt, tereyağ, peynir, yumurta, un, ekmek, domates, salatalık, kara lahana, marul, roka, semizotu, ıspanak, brokoli, patlıcan, kabak, fasulye de var. Bu köyde nalbant, kalaycı, dokumacı, demirci, değirmenci, köy bekçisi, köy muhtarı, kahveci, bakkal, seyis de var.

Altınköy Açık Hava Müzesi Sosyal İmkanları

 »  Açık hava müzesini gezdikten sonra açlık çekmemeniz mümkün değil. Yoğun bir yürüyüşten sonra yemek molası vermek için müze yakınlarındaki restoranları tercih edebilirsiniz.

 »  Ayrıca ufak bir çay molası vermek isteyenler köy kahvesini kullanabiliyor. Bununla beraber köyün camisi de ibadet yapmak isteyenlere açık. Açık hava müzesine arabasıyla gelmek isteyenler için otopark hizmeti de bulunuyor.

Altınköy Açık Hava Müzesi Ziyaret günleri ve Giriş Ücreti Ne Kadar?

Pazartesi günleri haricinde haftanın altı günü ziyaretçilere açık olan Altınköy’e tam bilet 5 TLolup öğrenci girişi 2 TL‘dir. Bu ücrete köy içerisindeki müze girişleri de dahildir.

Altınköy Açık Hava Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Nasıl Gidilir: Altındağ ilçesinin Beşikkaya mahallesinde yer alan Altınköy Açık Hava Müzesi, oldukça merkezi bir yerdedir diyebiliriz. Özel arabayla ulaşmak isteyenlerin kullanması gereken caddeler şunlardır: Talat Paşa, Plevne, Turgut Özal, Bostancık ve son olarak da Karapürçek güzergahlarını takip etmeleri gerekiyor. Özel arabası bulunmayanlar içinse toplu taşımayla ulaşım rahat bir şekilde gerçekleşiyor. Bunun için Ulus meydandan hareket eden Altındağ otobüslerine binilmesi gerekir.

Adres: Beşikkaya Mahallesi, Altındağ/Ankara, 2044/1. Sk.
Telefon: (0312) 375 15 88